Partneři - Články

Autopůjčovna Brno - Památky a zajímavosti města Brna

Jak nás najdete: Autopůjčovna Brno Czechocar, Hotel Voroněž, Křížkovského 47, Telefon: +420 543 141 177, Fax: +420 543 212 002, viz mapu obchodní zastoupeni naši společnosti Czechocar Brno najdete v hotelu Voroněž, který se nachází v atraktivní časti Brna přímo nahrotí vyhlášenému Brněnskému výstavišti, kde se každoročně koná mnoho významných mezinárodních veletrhů, vystav atd.

Ideální je i příjezd z dálnice D1 Praha - Bratislava, Vídeň, kde Vás dálniční směrovka a dobré informační značení dovede až k samotnému sídlu naší autopůjčovny Brno v hotelu Voroněž /4 hvězdy/, který je součásti největšího českého hotelového řetězce Orea. Naše půjčovna aut Vám jistě usnadní Vaší cestu do Brna, což také snadno zjistíte, když se podíváte na náš Cestovní program a využijete naší aktuální nabídku automobilů.

Město Brno má své nezaměnitelné kouzlo s řadou kulturních a historických památek, nad nimiž vyčnívá se svou historii hrad Špilberk, který patří k nejznámějším středověkým hradům celých Čech a Moravy. Hrad byl vystaven již ve 13 století a neblaze proslulý je díky svým kasematům, kde trpěli kromě domácích politických vězňů také francouzští revolucionáři, polští povstalci a italští karbonáři. Tyto kazematy jsou přístupné již řádu let a můžete je navštívit.

I když vaším cílem bude pravděpodobně naše půjčovna vozidel Brno, všimnete si po té, co vjedete do města a minete řadu obchodních středisek a billboardu, majestátní věže katedrály sv. Petra a Pavla, vysoko čnící nad soudobou zástavbou. Právě na tomto místě již od 11 století stál původní brněnský hrad s hradní kaplí. Jakožto i mnoho dalších středověkých chrámů i tento byl celou řadů století přestavován, takže současný jeho vzhled patří až k přelomu 19. a 20. století.

Mimochodem, na naší pobočce v Brně Vám můžeme poskytnout též mapu města, aby vaše cesta Brnem byla ještě snadnější.

S Brnem je spojená celá řada pověstí, někdy velíce zvláštních. Každý, kdo navštíví centrum Brna, jistě uvidí na budově radnice pokroucenou věžičku, která takto vypadá kvůli lakomství radních a tzv. „brněnského draka“, kterého podle jedné z verzí dovezli ze svých výprav křižáci a který dlouho trápil brněnské obyvatelé, než ho přemohl řezník pomoci volské kůže a pytle nehašeného vápna. Anebo známé “brněnské kolo”, udělané kolářským mistrem Jiří Birkem během jednoho dne z kmenu stromu.

Zajisté, Brno je velíce obdivuhodné město a my naší pobočce autopůjčovna Brno Vám rádi poskytneme informace, jak si den v Brně užít plnými doušky.

Pronajmout si vozidlo u naší firmy můžete též v následujících městech: Karlovy Vary, Český Krumlov, Ostrava, Plzeň, České Budějovice, Pardubice, Liberec, Hradec Králové, Olomouc a Mariánské lázně.

Články

Autopůjčovny - Kde si půjčit auto

Autopůjčovna Czechocar - Jak postupovat při dopravní nehodě

Autopůjčovna Praha - Zvláštnosti Pražské dopravy

Autopůjčovna Letiště Ruzyně - Kde a jak si půjčit auto na letišti

Autopůjčovna Brno - Památky a zajímavosti města Brna

Autopůjčovna Karlovy Vary - 13 léčivých pramenů

Autopůjčovna Plzeň - Navštivte nejslavnější pivovar v Čechách

Autopůjčovna Olomouc - Město univerzit na Moravě

Autopůjčovna Mariánské Lázně - Slavné lázně u Německých hranic

Autobazar Praha - Důvody proč si koupit vůz u nás

Autopůjčovna Czechocar a.s.

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.