Autopůjčovna - Často kladené otázky

Často kladené otázky

Co je zahrnuto v základní ceně pronájmu?

V základní ceně pronájmu je zahrnuto zákonné pojištění (při poškození jiného vozu) a havarijní pojištění s omezenou spoluúčastí.

Co je to omezená spoluúčast?

Vyjadřuje maximální částku, za kterou ručíte v případě havárie z vlastního zavinění. Například u vozidel kategorie ECONOMY (Opel Corsa) je tento limit 12.000 Kč.

Co mám dělat když havaruji?

Vždy volat policii! Bez policejního hlášení nejste pojištěni a ručíte za vzniklou škodu v plném rozsahu. Současně informujte autopůjčovnu, která Vám dá další instrukce.

Co když havaruji v zahraničí?

Postup je stejný v celé Evropě. Vždy je nezastupitelná účast policie. Součástí dokladů, které přebíráte je i ”zelená karta”, kterou společně s malým OTP předložte policii.

Když si zaplatím plné pojištění, tak již za nic neručím?

Plné pojištění Vám dává plnou ochranu ve vztahu k případným pojistným událostem i z vlastního zavinění. Ručíte však vždy v rozsahu technického minima řidiče (viz. autoškola), například jízda bez oleje při následném poškození motoru (při ignorování světelných výstrah) atd. Dále předmětem pojistky není poškození kol, ráfků a pneumatik.

Může pronajatý vůz řídit více řidičů?

Ano. Za každého dalšího řidiče účtujeme jednorázový poplatek 200 Kč.

Co když budeme mít poruchu v mimo pracovní dobu (v noci)?

Naše pracovní doba je denně 7:00 – 22:00 (na letišti Václava Havla) a 8:00 – 18:00 (v Kongresovém centru Praha). Mimo pracovní dobu je zabezpečen non-stop servis 24 hodin denně na telefonních číslech (v Čj a Aj): +420 602 219692, +420 608 219692.

Jak mám postupovat, když se zdržím na cestě a chtěl bych prodloužit pronájem, například o dva dny?

V daném případě je třeba se telefonicky spojit s naší centrální kanceláří (non-stop) a ústní žádost o prodloužení následně potvrdit i písemnou formu na e-mail rent@czechocar.cz nebo faxové číslo +420 2 61222079. Jedině tak se vyhnete platbě penalizace za opožděně vrácené vozidlo.

Jaká je nejvyšší povolená rychlost v ČR?

Na dálnici - 130 km / hod., v obci - 50 km / hod. a mimo obec 90 km / hod. Případné pokuty za překročení rychlosti dle specifik se pohybují většinou od 500 Kč do 10.000 Kč.

Jaké doklady bude požadovat policie v případě silniční kontroly?

Občanský průkaz nebo pas, řidičský průkaz (evropský či mezinárodní) a doklady od vozu (malý OTP a zelenou kartu).

Autopůjčovna Czechocar a.s.

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.